22. Bilge Adamlar Kurulu Toplantısı: Irak ve Suriye’deki Gelişmeler ve Türkiye’ye Olası Etkileri

BİLGESAM
01 Mart 2015
A- A A+

22. Bilge Adamlar Kurulu toplantısı, 27 Şubat 2015 tarihinde Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde (BİLGESAM) gerçekleştirilmiştir. E. Oramiral Salim DERVİŞOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda “Irak ve Suriye’deki Gelişmeler ve Türkiye’ye Olası Etkileri” başlıklı taslak rapor değerlendirilmiştir. Toplantıya, Bilge Adamlar Kurulu üyeleri E. Oramiral Salim DERVİŞOĞLU, E. Bakan/Büyükelçi İlter TÜRKMEN, E. Büyükelçi Sönmez KÖKSAL, E. Büyükelçi Güner ÖZTEK, E. Büyükelçi Ümit PAMİR, E. Orgeneral Oktar ATAMAN, E. Koramiral Sabahattin ERGİN, Prof. Dr. Çelik KURTOĞLU, Prof. Dr. İlter TURAN, Prof. Dr. Ersin ONULDURAN, Prof. Dr. Ali KARAOSMANOĞLU, Prof. Dr. Orhan GÜVENEN, BİLGESAM İcra Kurulu üyeleri Prof. Dr. Hasret ÇOMAK, Prof. Dr. Oktay ALNIAK, BİLGESAM Başkanı Doç. Dr. Atilla  SANDIKLI, BİLGESAM İletişim Koordinatörü Feride SANDIKLI, Araştırma Koordinatörü Erdem KAYA, BİLGESAM uzmanları Elnur İSMAYILOV ve Ali SEMİN ile BİLGESAM Araştırma Asistanları Bekir ÜNAL, Dicle SASAOĞLU, Hatice EKE ve Türkan BUDAK katılmıştır.

Toplantı, Bilge Adamlar Kurulu oturum başkanı E. Oramiral Salim DERVİŞOĞLU’nun açış konuşması ve Araştırma Asistanı Türkan BUDAK’ın bir önceki toplantıdan bugüne BİLGESAM’ın gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili bilgi verdiği sunumla başlamıştır. Müteakiben BİLGESAM uzmanı Ali SEMİN, “Irak ve Suriye’deki Gelişmeler ve Türkiye’ye Olası Etkileri” başlıklı taslak raporu Kurul’a takdim etmiştir. Rapor taslağı, Bilge Adamlar Kurulu tarafından değerlendirilmiş, kurul üyelerinin önerileri doğrultusunda metinde yapılacak değişiklikler ve eklemeler kararlaştırılmıştır. 22. Bilge Adamlar Kurulu toplantısı bir sonraki toplantıda ele alınacak konu tespit edilerek sona ermiştir. Bir sonraki Bilge Adamlar Kurulu toplantısının 27 Mayıs 2015 tarihinde "Terörün Geldiği Yeni Boyut: IŞİD Örneği" konusunu görüşmek üzere yapılmasına karar verilmiştir.

“BİLGESAM Faaliyetleri” başlıklı takdimi indirmek için tıklayınız.

“Irak ve Suriye’deki Gelişmeler ve Türkiye’ye Olası Etkileri” başlıklı taslak raporun takdimini indirmek için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 


 

Back to Top