Bilge Söyleşi: Avrupa’ya Mülteci Akını ve Türkiye

BİLGESAM
27 Ekim 2015
A- A A+

Bilge Adamlar Stratejik Araştırma Merkezi (BİLGESAM) Türkiye’nin iç ve dış güvenliğini etkileyen yakın çevresindeki gelişmelere ve bu gelişmelerin muhtemel sonuçlarına ilişkin öngörülerde bulunarak Ankara’daki karar mercilerine milli menfaatler doğrultusunda gerçekçi çözüm önerileri sunmak amacıyla Bilge Söyleşiler gerçekleştirmekte, bu söyleşileri kamuoyunun dikkatine sunmaktadır.

 

Bilge Söyleşi serisinin bu sayısında “Avrupa’ya Mülteci Akını ve Türkiye” başlıklı söyleşi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Kaya ile gerçekleştirilmiştir. Söyleşide Prof. Kaya, Avrupa’ya mülteci akınını insan hakları ve uluslararası hukuki boyutlarıyla değerlendirmektedir. Kaya, bununla birlikte konunun Türkiye’ye ve bölgeye etkileri hakkındaki sorulara geniş kapsamlı cevaplar vermiştir.

 

Başta Prof. Dr. Ayhan Kaya olmak üzere söyleşiyi gerçekleştiren BİLGESAM Araştırma Asistanları Şafak Beren Yıldırım ve Türkan Budak’a ve söyleşinin yayına hazırlanmasında emeği geçen BİLGESAM personeline teşekkür ederim.

 

                                                                                                          Prof. Dr. Atilla SANDIKLI

                                                                                                          BİLGESAM Başkanı

Back to Top