BİLGESAM Bilge Adamlar Kurul Üyesi Prof. Dr. Orhan Güvenen Disiplinler Arası Öğrenme ve İleri Araştırmalar Akademisi Ödülüne Layık Görüldü

A- A A+

Bilkent Üniversitesi Dünya Sistemleri, Ekonomileri ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (DSEE) kurucu başkanı ve Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM) yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Orhan Güvenen, Disiplinler arası Öğrenme ve İleri Araştırmalar Akademisi (The Academy of Transdisciplinary Learning & Advanced Studies – The ATLAS) tarafından “Ramamoorthy & Yeh Disiplinlerarası Üstün Başarı Ödülü”ne layık görüldü. Prof. Güvenen; Pekin Üniversitesi Havacılık ve Gökbilimleri Fakültesi kurucusu ve onursal dekanı Bosheng Zhou ile birlikte 2016 yılında bireysel olarak ödüle hak kazanan iki kişiden biri oldu.

 

Ödül, disiplinler arası eğitim ve bu bağlamda yapılan aktivitelerde övgüye değer başarılar kaydetmiş, disiplinler arası araştırmalarda karmaşık sorunları yaratıcı ve yenilikçi metotlarla çözümlemede saygıdeğer liderlik örneği göstermiş şahıslara verilmektedir.

 

2000 yılında kurulan akademi, kar amacı gütmeyen ve dünyanın her yerindeki üniversitelere hizmet sunmayı amaçlayan bir organizasyondur. Akademinin temel hedefleri, disiplinler arası eğitim ve araştırmaya kayda değer seviyede hizmet sağlamak; sosyal ekonomik, çevresel ve etik anlamda dünya ölçeğinde sürdürülebilir gelişmeye katkı vermek; yenilikçi basım teknikleriyle küresel bilgi transferini teşvik etmek ve “Küresel akıl” için bir “Açık Laboratuvar” atmosferi yaratmaktır.

Back to Top