Bilge Analiz Dergisinin Temmuz 2016 Sayısı Yayımlandı

BİLGESAM
14 Temmuz 2016
A- A A+

Eğer dergimizi aşağıdaki linke tıklayarak açamıyorsanız, açmak için Flash Player bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Programı yüklemek için tıkayınız

 

BİLGE ANALİZ dergisini
okumak için tıklayınız

 

Değerli Bilge Analiz okurları,

 

Dergimizin altıncı sayısıyla yeniden sizlerle olmanın sevincini yaşıyoruz. Dergimiz göstermiş olduğunuz ilgiyle her geçen gün biraz daha büyüyor ve gelişiyor. Önceki beş sayımızda olduğu gibi dergimizin bu sayısında da Türkiye ve dünya gündemine dair kapsamlı ve ufuk açıcı analizleri okuyacaksınız.

 

Kapak dosyamızı PKK/KCK terör örgütünün uluslararası boyutlarına ve PYD sorununa ayırdık. Kapak dosyamızda PKK/KCK terör örgütünün gerçekleştirdiği bombalı eylemler, çözüm süreci ve Türkiye'nin terörle mücadelesi değerlendiriliyor. Ayrıca Suriye krizinin bölgesel ve uluslararası yansımaları ile Türkiye'nin PYD sorunu hakkında değerlendirmeler yer alıyor.

 

Altıncı sayımızda Türkiye siyaseti başta olmak üzere bölgesel ve küresel siyaset konularında farklı yaklaşımlara sahip ufuk açıcı analizlere yer verdik. Alanında uzman isimlerin yer aldığı bu sayıda; Prof. Dr. Tarık Oğuzlu İngiltere’nin Brexit kararını ve Türkiye’ye yansımalarını, Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney ise gelecekte Körfez ülkelerini bekleyen nükleer silahlanma tehdidini değerlendirmiştir. Bu sayımızda ayrıca; Ali Semin Irak’taki siyasi krizi ve Şii Ulusal İttifakını, Şafak Beren Yıldırım ise Kıbrıs’ın savunma politikasını analiz etmiştir.

 

İyi okumalar dileriz...

 

Back to Top