Varşova’daki NATO Zirvesi ve Türkiye

Nurşin ATEŞOĞLU GÜNEY
12 Ağustos 2016
A- A A+

Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi (BİLGESAM) Türkiye’nin iç ve dış güvenliğini etkileyen yakın çevresindeki gelişmelere ve bu gelişmelerin muhtemel sonuçlarına ilişkin öngörülerde bulunarak Ankara’daki karar mercilerine milli menfaatler doğrultusunda gerçekçi çözüm önerileri sunmak amacıyla Bilge Söyleşiler gerçekleştirmekte, bu söyleşileri kamuoyunun dikkatine sunmaktadır.

 

Bilge Söyleşi serisinin bu sayısında “Varşova’daki NATO Zirvesi ve Türkiye” başlıklı söyleşi, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda BİLGESAM Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Nurşin  Ateşoğlu Güney ile gerçekleştirilmiştir. Söyleşide Varşova NATO Zirvesi’ne katılan Prof.Dr. Nurşin  Ateşoğlu Güney zirvede tartışılan konuları direkt olarak aktarmış ve değişik boyutları ile ele almıştır. Güney, bununla birlikte konunun Türkiye’ye ve bölgeye etkileri hakkındaki sorulara geniş kapsamlı cevaplar vermiştir.

 

Başta BİLGESAM Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Nurşin  Ateşoğlu Güney olmak üzere söyleşiyi gerçekleştiren BİLGESAM Araştırma Asistanı Şafak Beren Yıldırım’a ve söyleşinin yayına hazırlanmasında emeği geçen BİLGESAM personeline teşekkür ederim.

 

                                                                                                          Prof.Dr.Atilla SANDIKLI

                                                                                                          BİLGESAM Başkanı

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Back to Top