Bilge Analiz Dergisinin Eylül 2016 Sayısı Yayımlandı

BİLGESAM
09 Eylül 2016
A- A A+

Eğer dergimizi aşağıdaki linke tıklayarak açamıyorsanız, açmak için Flash Player bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Programı yüklemek için tıkayınız

 

BİLGE ANALİZ dergisini
okumak için tıklayınız


 

Değerli Bilge Analiz okurları,

 

Dergimizin sekizinci sayısıyla yeniden sizlerle olmanın onurunu yaşıyoruz. Dergimiz göstermiş olduğunuz ilgiyle her geçen gün biraz daha büyüyor ve gelişiyor. Önceki yedi sayımızda olduğu gibi dergimizin bu sayısında da Türkiye ve dünya gündemine ilişkin kapsamlı ve ufuk açıcı analizleri okuyacaksınız.

 

Kapak dosyamızı BİLGESAM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney’in kaleme aldığı Batı’nın Tepkisizliği Ne Kadar Masum? yazısına ayırdık. Kapak dosyamızda Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını doğrudan hedef alan ve başarısızlıkla neticelenen 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin yapıldığı geceden sonra Batı’nın tepkisizliğini değerlendiriliyor. Ayrıca Batı’nın, kendisinin savuna geldiği demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları gibi evrensel değerlerin aksine bir yönelimle Türk halkının verdiği demokrasi mücadelesinin yanında yer almakta geciktiği analizi yapılıyor.

 

Sekizinci sayımızda başta Türkiye siyaseti olmak üzere bölgesel ve küresel siyaset konularında farklı yaklaşımlara sahip ufuk açıcı analizlere yer verdik. Alanında uzman isimlerin yer aldığı bu sayıda; Sibel Karabel Güney Çin Denizi’ndeki Çin-Filipinler İhtilafı ve Tahkim Kararı’nın Değerlendirmesini, Can Zengin Brexit’in Psikolojik Boyutunu, Bayram Aliyev ise Rusya’nın PYD Politikası ve Türkiye İle İlişkilerini analiz etmiştir.

 

İyi okumalar dileriz...

Back to Top