Bilge Analiz Dergisinin Ekim 2016 Sayısı Yayımlandı

BİLGESAM
19 Ekim 2016
A- A A+

Eğer dergimizi aşağıdaki linke tıklayarak açamıyorsanız, açmak için Flash Player bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Programı yüklemek için tıkayınız

 

BİLGE ANALİZ dergisini
okumak için tıklayınız

 

Değerli Bilge Analiz okurları,

 

Dergimizin dokuzuncu sayısıyla sizlerle olmanın sevincini duymaktayız. Önceki sayılarımızda olduğu gibi bu sayımızda da Türkiye ve dünya gündemine dair kapsamlı analizleri okuyacaksınız.

 

Kapak dosyamızı BİLGESAM Başkanı Prof. Dr. Atilla Sandıklı’nın kaleme aldığı “Kritik Rakka Operasyonu Öncesi Çözüme Yönelik Uzlaşı Arayışı” yazısına ayırdık. Dosyada Suriye Krizine yönelik çözüm planı ile DAİŞ’in yarattığı terörizm tehdidi ve bölgesel gelişmeler değerlendirilmektedir.

 

Dokuzuncu sayımızda Türkiye siyaseti başta olmak üzere bölgesel ve küresel siyaset konularında farklı yaklaşımlara sahip ufuk açıcı analizlere yer verdik. Alanında uzman isimlerin yer aldığı bu sayıda; Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney Türkiye-Rusya arasındaki yakınlaşmayı, Ali Semin DAİŞ sonrası Irak’taki Türkmenlerin geleceğini incelemiştir. Bu sayımızda ayrıca; Elnur İsmayıl Rusya-Türkiye ilişkilerini, Türkan Budak Türkiye’nin Orta Asya Politikası’nı ve Karim Manuel İbrahim ise Suriye’deki çatışmaların tarihsel analizini değerlendirmiştir.

 

İyi okumalar dileriz...

 

Back to Top