BİLGESAM Başkanı Prof. Dr. Atilla SANDIKLI'nın Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığını Ziyareti

BİLGESAM
13 Aralık 2016
A- A A+

BİLGESAM Başkanı Prof. Dr. Atilla Sandıklı, 09 Aralık 2016 tarihinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nı ziyaret etmiştir.

Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Hv. Org. Abidin Ünal ile yapılan görüşmede şu noktalar değerlendirilmiştir;  

- BİLGESAM’ın son dönemdeki faaliyetleri ve yayınları,

- 15 Temmuz darbe girişimi esnasında darbenin akamete uğratılması adına darbeciler dışındaki Hava Kuvvetleri personelinin yaptığı çalışmalar ve gösterdiği üstün gayretler,

- Başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin Hava Kuvvetleri’ne yaptığı olumsuz etkileri telafi etmek ve Hava Kuvvetleri’ni tekrar eski gücüne kavuşturmak için alınan acil önlemler ve yürütülen önemli projeler,

- Terörle mücadele ve Fırat Kalkanı Operasyonu çerçevesinde Hava Kuvvetleri personelinin özverili çalışmaları, verdiği önemli destek ve harekâtta oynadığı etkin roller üzerinde durulmuştur.

Yapılan görüşmeler sonunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir parçası olan Türk Hava Kuvvetleri’ne olan güvenimiz artmış ve Türkiye’nin geleceğine yönelik umutlarımız tazelenmiştir.

Darbenin bastırılmasında oynadığı önemli roller, darbe sonrasında yapılan çalışmalar/projeler, Terörle mücadele ve Fırat Kalkanı harekâtı kapsamında yürütülen operasyonlarda gösterilen özverili ve başarılı faaliyetler nedeniyle başta Hava Kuvvetleri Komutanı Hv. Orgeneral Abidin Ünal ve kuvvet personelini kutlar, başarılarının devamını dileriz.
 

Back to Top