Ortadoğu’daki Gelişmelerin Ekonomi Politiği

BİLGESAM
03 Ocak 2012
A- A A+

BİLGESAM Başkanı Doç. Dr. Atilla Sandıklı 28 Aralık 2011 tarihinde Bartın Üniversitesi İktisadi İdari Birimler Fakültesi İktisat Bölümü ve İktisadi Düşünce kulübü işbirliği ile Bartın Üniversitesi Konferans Salonunda “Ortadoğu’daki Gelişmelerin Ekonomi Politiği” konulu konferans vermiştir. İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi (İİBF) İktisat Bölümü ve İktisadi Düşünce Kulübü

işbirliğiyle gerçekleştirilen konferansa Bartın Valisi İsa Küçük, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Bartın Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Sandıklı, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, İİBF Dekanı Prof. Dr. Mahmut Kartal, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Karayılmazlar, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Güneş, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mahmut Bozan, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt ile Bartın İl Müftüsü İsmail Bayrak katıldı.

Ortadoğuyu tarihsel süreç içerisinde farklı bölgeleri kapsayacak şekilde kanunları belirlenmiş bir bölge olarak tanımlayan Sandıklı, bölgede son dönemde yaşanan gelişmeler ışığında Ortadoğunun uluslararası ilişkilerine ekonomi-politik bir açıklama getirdi.

 

BİLGESAM Başkanı Doç. Dr. Atilla Sandıklı’nın “ Ortadoğu’daki Gelişmelerin Ekonomi Politiği ” başlıklı açılış konuşmasının metnini indirmek için tıklayınız.

 

 




Back to Top