Uluslararası Güvenlik Kongresi Gerçekleştirildi

BİLGESAM
10 Ekim 2013
A- A A+

Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi (BİLGESAM), Kocaeli Üniversitesi, Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM), Türk Konseyi (Türk Keneşi), Yıldız Teknik Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Astana Avrasya Ulusal Üniversitesi ve Priştine Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Güvenlik Kongresi 8-9 Ekim 2013 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.Uluslararası Güvenlik Kongresi, Kongre Başkanı ve Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak ve BİLGESAM Başkanı Doç. Dr. Atilla Sandıklı’nın konuşmalarıyla açılmıştır. Doç. Dr. Atilla Sandıklı ayrıca “Bölgesel ve Küresel Güvenlik” konulu oturumun başkanlığını yapmış ve “Yumuşak Güç Savaşları” başlıklı bir tebliğ sunmuştur. Kongrede BİLGESAM İcra Kurulu üyesi Prof. Dr. Oktay Alnıak “2023 Yılı Türkiye’sinde Teknolojik Gelişim ve Güvenlik” başlıklı bir sunum gerçekleştirirken, “Enerji Güvenliği” başlıklı oturumun da başkanlığını yapmıştır. BİLGESAM Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü’nden Emine Akçadağ ise “The Importance of a Common Strategic Culture for CSDP” başlıklı bir tebliğ sunmuştur.


Uluslararası Güvenlik Kongresi’nin ikinci gününde,  BİLGESAM Araştırma Koordinatörü Erdem Kaya, Doç. Dr. Atilla Sandıklı ile birlikte hazırladıkları “Revisiting Security and Energy Geopolitics of South Caucasus: A Turkish Perspective” başlıklı tebliği takdim etmiştir. BİLGESAM Orta Doğu Araştırmaları Enstitüsü’nden Ali Semin “ABD İşgali Sonrasında Irak’ta Milli Güvenliğin Kurumsallaşması Sorunu” konulutebliğinin sunumunu yapmıştır. BİLGESAM Orta Doğu Araştırmaları Enstitüsü’nden Bekir Ünal, Araştırma Koordinatörü Erdem Kayaile birlikte hazırladığı “PYD’nin Suriye’nin Kuzeyindeki Faaliyetleri ve Türkiye” başlıklı tebliği sunmuştur. BİLGESAM Ekonomi Araştırmalarından M. Süheyb Ayaz ise “Türkiye’nin Ekonomik Güvenliği: Fırsatlar ve Tehditler” konulu tebliğin takdimini katılımcılarla paylaşmıştır.


 

Doç. Dr. Atilla Sandıklı’nın “Yumuşak Güç Savaşları” başlıklı takdimini indirmek için tıklayınız.

Doç. Dr. Atilla Sandıklı ve Erdem  Kaya’nın “Revisiting Security and Energy Geopolitics of South Caucasus: A Turkish Perspective” başlıklı bildirisinin takdimini indirmek için tıklayınız.

Emine Akçadağ'ın "The Importance of a Common  Strategic Culture  for CSDP" başlıklı takdimi indirmek için tıklayınız.

Ali Semin’in “ABD İşgali Sonrasında Irak’ta Milli Güvenliğin Kurumsallaşması Sorunu” konulu takdimini indirmek için tıklayınız.
Bekir Ünal ve Erdem  Kaya’nın “PYD’nin Suriye’nin Kuzeyindeki Faaliyetleri ve Türkiye” başlıklı bildirisinin takdimini indirmek için tıklayınız.

M. Süheyb Ayaz’ın “Türkiye’nin Ekonomik Güvenliği: Fırsatlar ve Tehditler” konulu takdimini indirmek için tıklayınız.

 

 

Back to Top