İleri Teknolojiler Çalıştayı (İTÇ 2010) Yapıldı

BİLGESAM
03 Mayıs 2010
A- A A+

Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi (BİLGESAM) koordinatörlüğünce düzenlenen İleri Teknolojiler Çalıştayı ve Sergisi (İTÇ 2010) 30 Nisan 2010 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılmıştır. Çalıştay; Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi (BİLGESAM), Kocaeli Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilmiştir.


BİLGESAM İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. M. Oktay ALNIAK başkanlığında, BİLGESAM Hukuk Masasından Merve N. SÜRMELİ’nin genel koordinatörülüğünde gerçekleştirilen Çalıştay organizasyonuna; Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişim Organizasyonu ve Uluslararası Hidrojen Enerjisi Teknolojileri Merkezi’nin (UNIDO-ICHET), TÜBİTAK’ın işbirliği ve desteği sağlanmıştır.


Çalıştay Başkanı ve BİLGESAM İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. M. Oktay ALNIAK, BİLGESAM Başkanı Doç. Dr. Atilla SANDIKLI, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yıldırım ÜÇTUĞ, GYTE Rektörü Prof. Dr. Alinur BÜYÜKAKSOY, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener KOMSUOĞLU’nun yaptıkları açılış konuşmalarıyla başlayan Çalıştay, panel ve paralel oturumlarla devam etmiştir.


BİLGESAM Bilge Adamlar Kurulu Başkanı E. Oramiral Salim DERVİŞOĞLU ve Bilge Adamlar Kurulu üyesi E. Orgeneral Oktar ATAMAN'nın da katıldığı Kongre'de katılımcılar ileri teknolojiler hakkında bilgilendirilmiş ve ileri teknolojiler hakkında akademisyen ve öğrenciler tarafından sunumlar yapılmıştır.


Ayrıca, ileri teknolojiler alanında faaliyet gösteren çeşitli firmalar tarafından açılan bilgilendirme stantları katılımcılar tarafından büyük ilgi görmüştür.


Kongre hakkında detaylı bilgi almak için Kongre'nin web adresine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Back to Top