IV. Ulusal Hidrojen Kongresi Yapıldı

BİLGESAM
20 Mayıs 2009
A- A A+

IV. Ulusal Hidrojen Enerjisi Kongresi (UHK 2009) ve Sergisi, 15–16 Ekim 2009 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki KOMSUOĞLU Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılmıştır. Kongre; Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi (BİLGESAM), Kocaeli Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilmiştir.

Kongre organizasyonunda; Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişim Organizasyonu ve Uluslararası Hidrojen Enerjisi Teknolojileri Merkezi’nin (UNIDO-ICHET) ve TÜBİTAK’ın işbirliği ve desteği sağlanmıştır.

15 Ekim Perşembe günü açılış töreni ve protokol konuşmaları ile başlayan Kongre'ye Kocaeli Valisi Sayın Gökhan SÖZER de teşrif etmişlerdir. İki gün devam eden Kongre'de katılımcılar hidrojen enerjisi hakkında bilgilendirilmiş ve hidrojen enerjisi hakkında akademisyenler tarafından sunumlar yapılmıştır.

Ayrıca, hidrojen enerjisi ve diğer teknolojik gelişmeler alanında faaliyet gösteren çeşitli firmalar tarafından açılan bilgilendirme stantları katılımcılar tarafından büyük ilgi görmüş ve ilgiyle takip edilmiştir.

Kongre kitabını indirmek için buraya tıklayınız. 

   

IV. Ulusal Hidrojen Enerjisi Kongresi’nin (UHK 2009) organizatörlerinden biri olan Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (BİLGESAM) tanıtım amaçlı açtığı stant kongre katılımcılarının ilgisini çekmiş ve katılımcılar görevlilerden BİLGESAM hakkında bilgiler almışlardır.Back to Top