Türk Halkının 15 Temmuz Destanı

A- A A+

Halkımızın göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bünyesinde gizlice örgütlenmiş olduğu anlaşılan bir grup hain tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti devletini tüm kurum ve kuruluşlarıyla ele geçirmek, dönüştürmek ve dahi parçalamak niyetiyle bir darbe girişiminde bulunulmasının 2. yıldönümünü idrak ediyoruz.
 
Hain darbe girişiminin başarılı olamamasında, ülkemizi yöneten siyasi erkin soğuk kanlı ve dirayetli duruşu, halkımızın cansiperane direnişi ve güvenlik güçlerimizin ülke genelinde kısa sürede asayişi sağlayacak önlemleri alması son derece belirleyici ve etkili olmuştur. Böylelikle, devletimiz ve milletimiz el ele birlikte demokrasimize sahip çıkılmış ve halkımız her kesimiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya bir kez daha güçlü bir şekilde göstermiştir.
 
Darbe girişiminin yaşandığı süreçte, şehitlerimizin canları ve kanları, gazilerimizin acıları pahasına sahip çıkılan Cumhuriyetimizin geleceği, ülkemizin bekası ve milletimizin huzur ve refahı açısından, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan travmanın bir daha katiyen tekrarlanmaması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için geride bıraktığımız iki yıl içinde yaşananlardan çıkartılan derslerin öneminin ve değerinin farkında olarak, BİLGESAM bünyesinde, bu amaç doğrultusunda, tüm kurumlarımıza ve halkımıza destek olabilmek adına, uzmanlarımız tarafından kapasitemiz dahilinde her türlü çabayı göstermeyi içtenlikle taahhüt ediyoruz.
 
Bu vesile ile, bir kez daha 15 Temmuz ŞehitlerimizeAllah’tan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyor, Gazilerimizi sevgi, saygı ve minnet duygularıyla selamlıyor ve bu mücadelede hayatlarını hiçe sayarakfedakarlık gösterip yurduna sahip çıkan tüm halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

BİLGESAM

Back to Top