BİLGESAM STAJ PROGRAMI

A- A A+

Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi (BİLGESAM) uluslararası ilişkiler, dış politika, uluslararası ekonomi konuları ve uluslararası platformda yaşanan olayların Türkiye’ye etkileri ile ilgilenen lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yarı zamanlı "Staj ve Sertifika Programı" imkânı sunmaktadır.

 

Gerçekleştirilecek olan staj programı kapsamında katılımcılar, BİLGESAM Uzmanlarının deneyimlerden faydalanma ve birlikte akademik çalışmalar yapma imkânı elde etmektedirler. Bunların yanında stajyer öğrenciler, BİLGESAM işbirliği ile yapılan ulusal ve uluslararası toplantılara, seminerlere, konferans ve çalıştaylara katılma fırsatına sahip olacaklardır. Stajyerlere staj programı süresi boyunca uluslararası ilişkiler ve politikaya dair bilgilerini artırma olanağı sağlanacaktır. Program sonunda staj programını başarı ile tamamlayan stajyerlere sertifika takdim edilecektir.

 

Staj programına üniversitelerin Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, İletişim, Halkla İlişkiler ve Ekonomi bölümü öğrencileri kabul edilecektir.

 

Staj programına başvuruda bulunmak için gerekli belgeler;

 

-Başvurunun değerlendirilmeye tabi tutulması için fotoğraflı özgeçmiş,

-100 kelimelik niyet mektubu (Staj programından beklentileri ve ilgi alanlarını içerecek şekilde)

-Önceden yazılmış akademik çalışma varsa (analiz, makale vs)

- Çok iyi derecede İngilizce (okuma, yazma ve konuşma) veya ikinci bir yabancı dili bilmek tercih sebebidir.

 

Başvuruların 30 Ocak – 15 Şubat 2019 tarihleri arasında e-posta yoluyla BİLGESAM Araştırma Koordinatörü alisemin@bilgesam.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Back to Top