MİNHAC ÇELİK

2009 yılında Boğaziçi ÜniversitesiSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Çelik, 2009-2013yılları arasında medya sektöründe, ardından TÜBİTAK Siber GüvenlikEnstitüsü’nde uzman araştırmacı olarak çalıştı. Yurt içinde ve yurtdışındabirçok konferansa konuşmacı olarak katıldı; ulusal ve uluslararası dergileriçin makale yazdı. ABD'de Atlantic Council tarafından düzenlenen Siber GüvenlikStratejisi Yarışması’nda 2014 yılının 'En İyi Karar Ödülü’nü alan takımınbaşında yer aldı.

 

NATO'nun Terörle MücadeleMükemmeliyet Merkezi’nde değişik ülkelerden gelen üst düzey askeri yetkilileresiber terör hakkında eğitim verdi, workshop yönetti. TSK'nın düzenlediği harpoyunlarına stratejik siber güvenlik konusunda destek sağladı, Siber SavunmaKomutanlığı’nın Locked Shields tatbikatına katılan takımında danışman olarakyer aldı.

 

2014 Temmuz ayından bu yanasiberbulten.com internet sitesinin genel koordinatörlüğünü yürüten Çelik,Marmara Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir. ŞehirÜniversitesi'nde 2016 yılında Stratejik Siber Güvenlik yüksek lisans dersivermiştir.